Tájékoztatás az eszközalap kínálat változásáról

Az alábbiakban tájékoztatjuk tisztelt Ügyfeleinket a befektetési egységekhez kötött

  • 007 jelű Univerzál rendszeres díjas,
  • 008 jelű Élet Plusz rendszeres díjas,
  • 009 jelű Csemete rendszeres díjas,
  • 707 jelű Bónusz egyszeri díjas és
  • 717 jelű Hollandus egyszeri díjas

életbiztosítási szerződésekhez választható eszközalapokat érintő változásokról.

Mi változik? 

Eszközalap kínálatunkat folyamatosan felülvizsgáljuk, figyelembe véve az aktuális piaci folyamatokat, az ügyfél igényeket, továbbá a gazdaságossági szempontokat. Ennek egyik lépéseként a fentebb említett befektetési egységekhez kötött életbiztosítási szerződésekhez választható:

  • Európai ingatlancégek részvény eszközalapját, 
  • az Európai részvény eszközalapot, 
  • az Európai vállalati kötvény eszközalapot
  • és a Kommunikációs szektor részvény eszközalapot 

(a továbbiakban megszűnő eszközalapok) 2024. szeptember 18-án megszüntetjük.

Az eszközalapok megszüntetésének oka, hogy a megszűnő eszközalapok gazdaságosan nem működtethetők.

Amennyiben a megszűnő eszközalapok bármelyikében befektetéssel rendelkezik és Ön 2024. szeptember 18. 16:30-ig másképpen nem rendelkezik, úgy az eszközalapban lévő egységei automatikusan és díjmentesen 2024. szeptember 18-án átkerülnek az alábbi meglévő átvevő eszközalapokba.

007 jelű Univerzál rendszeres díjas, 707 jelű Bónusz és 717 jelű Hollandus egyszeri díjas befektetési egységekhez kötött életbiztosítási szerződések esetén:

Megszűnő eszközalapok
Eszközalap neve
Kockázati jellemző Átvevő eszközalapok
Eszközalap neve
Kockázati jellemző
Európai ingatlancégek részvény eszközalapja Kockázatos, ügyfélaktivitást igénylő eszközalap Pénzpiaci eszközalap – 100%-ban Alacsony kockázatú eszközalap
Európai részvény eszközalap Kockázatos, ügyfélaktivitást igénylő eszközalap Pénzpiaci eszközalap – 100%-ban Alacsony kockázatú eszközalap
Európai vállalati kötvény eszközalap Kockázatos, ügyfélaktivitást igénylő eszközalap Pénzpiaci eszközalap – 100%-ban Alacsony kockázatú eszközalap
Kommunikációs szektor részvény eszközalap Kockázatos, ügyfélaktivitást igénylő eszközalap Pénzpiaci eszközalap – 100%-ban Alacsony kockázatú eszközalap

008 jelű Élet Plusz és 009 jelű Csemete rendszeres díjas befektetési egységekhez kötött életbiztosítási szerződések esetén:

Megszűnő eszközalapok
Eszközalap neve
Kockázati jellemző Átvevő eszközalapok
Eszközalap neve
Kockázati jellemző
Európai ingatlancégek részvény eszközalapja Kockázatos, ügyfélaktivitást igénylő eszközalap Hazai pénzpiaci eszközalap – 100%-ban Alacsony kockázatú eszközalap
Európai részvény eszközalap Kockázatos, ügyfélaktivitást igénylő eszközalap Hazai pénzpiaci eszközalap – 100%-ban Alacsony kockázatú eszközalap
Európai vállalati kötvény eszközalap Kockázatos, ügyfélaktivitást igénylő eszközalap Hazai pénzpiaci eszközalap – 100%-ban Alacsony kockázatú eszközalap
Kommunikációs szektor részvény eszközalap Kockázatos, ügyfélaktivitást igénylő eszközalap Hazai pénzpiaci eszközalap – 100%-ban Alacsony kockázatú eszközalap

Ha a rendszeres vagy az eseti díjak befektetésére olyan rendelkezése van érvényben, amelyben megszűnő eszközalap szerepel és Ön másként nem rendelkezik, akkor a beérkező új díjak megszűnő eszközalapra vonatkozó részét 2024. szeptember 18. 16:30 időpontot követően a fenti átvevő eszközalapokba fektetjük.

Felhívjuk a figyelmet, hogy az átvevő eszközalapok a megszűnő eszközalapoknál alacsonyabb kockázati jellemzővel rendelkeznek, ezért az elérhető hozampotenciál is alacsonyabb.

Pénzpiaci eszközalap

Az eszközalap célja, hogy rövid és középtávon, alacsony kockázat mellett versenyképes hozamot biztosítson, rövid lejáratú, biztonságos forintbefektetések alkalmazásával. Ennek érdekében az eszközalap tőkéjének túlnyomó részét alacsony kamat- és hitelkockázatú, két évnél rövidebb lejáratú fix vagy lejárati korlátozás nélkül változó kamatozású magyar államkötvényekbe fekteti. Ezen túl a vagyonkezelő az eszközalap eszközeit forintban kifejezett, fix és változó kamatozású kötvényekbe és egyéb kötvényszerű tőkepiaci eszközökbe, illetve pénzpiaci eszközökbe fektetheti, figyelembe véve a jogszabályi előírásokat és a befektetési korlátokat.

Ezen eszközök kamatláb-érzékenysége alacsony, azaz a piaci kamatláb ingadozása kevésbé befolyásolja árfolyamuk alakulását. A vagyonkezelő pénzpiaci eszközök választásával stabil piaci hozamot kíván nyújtani a befektetőknek, aminek ingadozása mind pozitív, mind pedig negatív irányba alacsony. Az eszközalap kizárólag forinteszközöket tartalmazhat, tehát a különböző devizaárfolyamokból származó árfolyamkockázat nem terheli. A vagyonkezelő rendkívüli figyelmet fordít arra, hogy csak a legbiztonságosabb eszközökbe fektesse az eszközalap pénzeszközeit, és ezzel minimális szintre csökkentse a visszanemfizetési kockázatot.
Az eszközalap referenciaindexe: RMAX Index.

Hazai pénzpiaci eszközalap

Az eszközalap célja, hogy folyamatosan versenyképes pénzpiaci megtérülést biztosítson magas likviditású, forintalapú, rövid lejáratú értékpapírokba fektető alap befektetési jegyein keresztül. A rövid lejáratú értékpapírok kamatláb-érzékenysége alacsony, azaz a piaci kamatláb ingadozása kevésbé befolyásolja árfolyamuk alakulását. A pénzpiaci eszközök stabil piaci hozamot tudnak nyújtani a befektetőknek, mivel ingadozásuk mind pozitív, mind pedig negatív irányba alacsony. A hitelkockázat csökkentése érdekében az eszközalap olyan befektetési alapok közül választ, amelyek elsősorban állampapírokat és diszkontkincstárjegyeket tartalmaznak, de kismértékben egyéb hitelviszonyt megtestesítő értékpapírokat, valamint rövid távra lekötött, illetve nem lekötött banki betéteket is tartalmazhatnak, figyelembe véve a jogszabályi előírásokat és a befektetési korlátokat. Az eszközalap devizaneme forint, azonban a végső befektetések kisebb mértékben eltérő devizanemben is megvalósulnak, ezért a forint árfolyamának alakulása kis mértékben befolyásolhatja az eszközalap teljesítményét.

Az eszközalap a befektetési politikáját a Hungarian Forint Short Duration Bond luxemburgi alap forintban jegyzett befektetési jegy osztályán (ISIN kód: LU1011268031) keresztül valósítja meg. A mögöttes alap folyó költsége 0,41%.
Az eszközalap referenciaindexe: RMAX Index.

Teendők az eszközalapok megszüntetésével kapcsolatban

Nincs további teendője, ha a megszűnő eszközalapok helyett az átvevő eszközalapok megfelelőek Önnek.

Az Ön teendője, ha az átvevő eszközalapok nem felelnek meg befektetési céljainak és kockázatvállalási hajlandóságának, és szeretné megváltoztatni befektetései összetételét:

  1. Amennyiben az átvevő eszközalapok nem felelnek meg befektetési céljainak és kockázatvállalási hajlandóságának, mindössze annyi a teendője, hogy átváltja befektetési egységeit ebből az eszközalapból a szerződéséhez elérhető egyéb eszközalapok valamelyikébe.
  2. Ehhez az átváltáshoz az évente rendelkezésre álló ingyenes lehetőségek mellé további egy ingyenes átváltási lehetőséget biztosítunk Önnek 2024. július 18. 16:30 és 2024. szeptember 18. 16:30 között, amelynek az optimális kihasználása érdekében az összes szükséges – eszközalapokra vonatkozó – átváltását egy összesített rendelkezésben érdemes megadnia. Egy átváltásnak az egy megbízásban adott rendelkezések minősülnek. Ez azért is fontos, mert Ön abban az esetben is csak egy plusz költségmentes átváltásra jogosult, ha több érintett eszközalapban is vannak befektetései.
  3. Ha Ön rendszeres vagy eseti díjait a jövőben más eszközalapokba szeretné befektetni, ezt egyszerűen, egy új átirányítási megbízással, illetve új eseti díj eszközalapok közötti felosztására vonatkozó rendelkező nyilatkozattal kérheti.
  4. A rendelkezések megadásánál kérjük, vegye figyelembe, hogy ha az Ön rendelkezése bármely munkanapon 16:30 után érkezik be székhelyünkre, akkor úgy tekintjük, mintha az a következő munkanapon érkezett volna.
  5. Az átváltást, átirányítást elvégezheti, illetve az eseti díjak felosztására vonatkozó nyilatkozatát megteheti az NN Direkt online ügyfélszolgálati portálon vagy írásbeli rendelkezését elküldheti postán (1364 Budapest, Pf. 247) társaságunk részére. AVDH szolgáltatással hitelesített nyilatkozatát elküldheti részünkre e-mailen a biztosito@nn.hu vagy nn@nn.hu e-mail címre küldött e-mailhez csatoltan. Az átváltáshoz, átirányításhoz, eseti díj felosztásához szükséges nyomtatványok letölthetők honlapunkon a Dokumentumtárból, az Ügyfélszolgálati dokumentumok menüpontban: www.nn.hu/dokumentumtar.

Hol talál információt eszközalapjainkról?

Az NN Biztosító eszközalapjainak múltbéli teljesítményéről az Eszközalap árfolyamok menüpont alatt tájékozódhat. 
Az eszközalapok befektetési politikájáról és a kockázatokról pedig a „C” jelű Eszközalap-tájékoztatóban olvashat részletesen, amit honlapunkon a főoldalról elérhető Dokumentumtárban talál.

Kérjük, tájékozódjon a befektetési politikákról, az eszközalapok kockázatairól, és ennek ismeretében döntsön befektetési portfóliójának összetételéről.


Az NN Biztosító online ügyfélszolgálati portálján, az NN Direkten tájékozódhat a befektetésének aktuális értékéről és biztosítási szerződésének aktuális szolgáltatásáról.

További információért látogasson el honlapunkra a www.nn.hu-ra, érdeklődjön telefonos ügyfélszolgálatunkon az ingyenesen hívható 1433-as telefonszámon, írjon nekünk e-mailt (nn@nn.hu) vagy forduljon bizalommal az 
NN biztosítási tanácsadójához!

 

Ossza meg az ismerőseivel is
Kövessen minket a facebook-on is
NN