Kérdések és válaszok - Visio befektetési egységekhez kötött rendszeres díjas
Megtakarítás és befektetés forintban
- Hosszú távú megtakarítási lehetőséget keres és korszerű eszközalapokba fektetne?
- Életbiztosítási védelemre is vágyik?
- Kamatadó és öröklési illetékmentes befektetési formát keres átlátható költségekkel?
- Kezdjünk el beszélgetni online vagy személyesen!
Visio rendszeres díjas befektetési egységekhez kötött életbiztosítás
A Visio rendszeres díjas, befektetési egységekhez kötött életbiztosítás forint alapú megtakarítási, befektetési lehetőség életbiztosítási védelemmel. A befektetés a rendszeres díj megfizetése mellett a Biztosító által meghatározott akciós időszakok alatt eseti befizetésekkel is gyarapítható, amelynek minimális összegét akciónként állapítja meg a Biztosító.
Ki kötheti meg a Visio rendszeres díjas, befektetési egységekhez kötött életbiztosítást?
- A Visio rendszeres díjas, befektetési egységekhez kötött életbiztosítás esetében a szerződő magánszemély és cég is lehet.
- A szerződő fizeti a biztosítás díját.
- A szerződő választja ki, hogy ki legyen a biztosított személye a szerződés megkötésekor.
Jelen terméket a Biztosító nem regisztrálta az Amerikai Egyesült Államok vonatkozó jogszabályában (Securities Act of 1933) meghatározott módon az erre jogosult hatóságnál és ennek megfelelően nem értékesíthető U.S. személyek számára. U.S. személyek alatt a fenti jogszabály 902(k) paragrafus (1) bekezdésében meghatározott személyeket kell érteni.
Kire köthető a Visio rendszeres díjas, befektetési egységekhez kötött életbiztosítás?
- A biztosítás 16-70 év közötti személyekre köthető.
- A szerződő és a biztosított személye megegyezhet, de különbözhet is. Azaz a szerződő más részére is megkötheti a Visio rendszeres díjas, befektetési egységekhez kötött életbiztosítást.
Ki jogosult a szolgáltatásra?
- A lejárati szolgáltatásra a lejárati kedvezményezett jogosult,
- a biztosított halála esetén pedig a haláleseti kedvezményezett, ennek hiányában pedig az örökös jogosult. A haláleseti kedvezményezettet a szerződő jelöli ki a biztosított hozzájárulásával.
Mikor és mit szolgáltat a biztosító?
- Befektetése mellé az NN Biztosító baleseti halálra vonatkozó biztosítási védelmet is nyújt. Ha a biztosított balesetből eredően a baleset időpontjától számított 1 éven belül meghal, akkor 1 000 000 forint biztosítási összeget fizet a biztosító a haláleseti kedvezményezett részére egy összegben, és kifizeti a szerződés aktuális számlaértékét is.
- A tartam végén valamint a biztosított halála esetén a szerződés aktuális számlaértékét fizeti ki a biztosító
- A biztosító baleseti halál szolgáltatása adómentes jövedelem.
Hogyan köthetem meg a Visio rendszeres díjas, befektetési egységekhez kötött életbiztosítást?
- Biztosítási tanácsadónk segítségével egyszerűen és kényelmesen, az Önnek legmegfelelőbb helyen és időben ismerheti meg ajánlatunkat, és kötheti meg szerződését.
- Amennyiben már ügyfelünk, kérjük, forduljon biztosítási tanácsadójához.
- Ha még nem ügyfelünk, kérjen visszahívást ezen az oldalunkon.
Milyen díjakkal köthető meg a Visio rendszeres díjas, befektetési egységekhez kötött életbiztosítás?
- A Visio rendszeres díjas, befektetési egységekhez kötött életbiztosítás már havi 14 500 forint rendszeres biztosítási díjjal indítható 15 év vagy annál hosszab biztosítási tartam esetén, 10-14 év esetében pedig havi 23 000 forinttal.
- A rendszeres díjon túl a Biztosító akciós jelleggel a meghirdetett időszakokban lehetőséget biztosíthat eseti díj befizetésére is, amelynek minimális összegét akciónként a Biztosító állapítja meg. Az eseti befizetések a számlaértéket növelik.
- Tájékoztatás az akcióról: Az eseti díj akciós jelleggel történő befizetési lehetőségét, az eseti díj akció időtartamára vonatkozó minimális mértékét és az akció időtartamát, valamint a meghirdetett akció visszavonását a főbiztosításra vonatkozó Különös Szerződési Feltételek mindenkor hatályos Mellékletének 2. pontja tartalmazza, amely a Biztosító honlapján (www.nn.hu) a Dokumentumtárban megtalálható.
Milyen esetben éri meg Visio rendszeres díjas, befektetési egységekhez kötött életbiztosítást kötni?
- Ha Ön rendszeres díjas, forint alapú befektetési lehetőséget keres, amelyet eseti befizetésekkel is növelhet.
- Ha Ön el tudja fogadni, hogy bizonyos pénzügyi kockázatokért cserébe magasabb hozamot érhet el.
- Ha Ön kamatadó és öröklési illetékmentes befektetési formát keres.
Mennyi ideig kell fizessem a biztosítás díját?
- A biztosítás díját a biztosítási tartam végéig kell fizetni. A biztosítás minimum tartama 10, maximum tartama 45 év.
- A fizetendő díjat havi, negyedéves, féléves vagy éves időközönként fizetheti.
- A szerződés a harmadik évforduló után díjmentesíthető, ebben az esetben a rendszeres díjat nem kell megfizetnie. Díjmentesítés esetén sem marad biztosítási védelem nélkül, a kiegészítő fedezetek díját a biztosító a számlaértékből vonja el. Eseti díjakat a Biztosító által meghirdetésre kerülő akciós időszakokban fizethet, valamint bármikor újraindíthatja a rendszeres díjak fizetését is az elmaradt befektetési díjrész megfizetése mellett.
Mit jelent az éves indexálás (automatikus díjnövelés)?
- Az indexálás segítségével Ön megőrizheti befektetéseinek és biztosítási védelmének értékét. A biztosító minden évben felajánlja, hogy a fizetett díjat megnöveli az infláció mértékével, de minimum 5%-kal. Önnek lehetősége van ezt az inflációkövető díjemelést elutasítani. Az éves díjemelést csak a biztosított 70 éves koráig ajánlja fel a biztosító. A biztosítási összeg emelkedésének mértéke eltérhet a biztosítási díj növekedésének mértékétől.
Ha kiegészítő biztosítási védelmet választok, hogyan fizetem ennek a díját?
A biztosítás rendszeres díja az alapbiztosítás és a kiegészítő biztosítás(ok) díjából tevődik össze. A kiegészítő biztosítás(ok) a díját Ön az alapbiztosítással egy időben, azonos díjfizetési gyakorisággal fizeti meg. Fontos, hogy a biztosítási díjat Ön rendszeresen befizesse, hogy megtakarítása gyarapodjon és biztosítási védelemben is részesüljön. A termék befektetési és biztosítási része jól elkülönül: Ön mindig tisztán láthatja, mennyit tesz hozzá befektetéseihez, és mekkora díjrészt fizet a biztosítási védelemre.
Milyen segítséget vehetek igénybe befektetéseim kiválasztásához?
- Szerződéskötéskor egy személyes igényfelmérő és pénzügyi kockázatfelmérő kérdőív alapján segítjük Önt a megfelelő befektetési megoldás megtalálásában.
- Biztosítási tanácsadóink segítségével megismerheti a Visio rendszeres díjas, befektetési egységekhez kötött életbiztosításban elérhető befektetési lehetőségek körét.
- Amennyiben nem szeretne napi szinten befektetési döntéseket hozni, csak alkalmanként szeretné értékelni befektetéseit, annak érdekében, hogy az folyamatosan megfeleljen céljainak és kockázatviselési hajlandóságának, úgy kiválaszthatja a befektetési osztályunk szakértői által összeállított és kezelt céldátum vagy aktívan kezelt eszközalapok közül az Ön terveinek leginkább megfelelőt.
Megtakarításaim értékét alacsony kockázat vállalása mellett szeretném gyarapítani. Mit tegyek?
- A Visio rendszeres díjas, befektetési egységekhez kötött életbiztosításunkban elérhetőek olyan alacsony kockázattal rendelkező eszközalapok (például: Magyar Kötvény Eszközalap vagy a Magyar pénzpiaci eszközalap), amelyekkel Ön alacsonyabb kockázatú eszközöket választva teremthet lehetőséget megtakarításainak növelésére.
Nem akarok napi szinten foglalkozni befektetéseimmel, azonban kockázatot vállalnék. Mit tegyek?
- Az Aktív Hozamfigyelő vegyes eszközalap - A sorozat mögöttes befektetési alapját tapasztalt portfoliómenedzserek aktívan kezelik. Ideális megoldás, ha Ön nem rendelkezik a megtakarításainak, befektetéseinek kezeléséhez szükséges pénzügyi ismeretekkel és nem kíván napi döntédeket hozni a befektetésével kapcsolatban.
- A mögöttes befektetési alap célja, hogy minden piaci körülmény között vonzó hozamot érjen el. A stratégia rugalmas befektetési megközelítést alkalmaz, amelynek célja, hogy rugalmasan reagáljon a gyorsan változó piaci környezetre.
- Válassza Céldátum eszközalapjainkat, amelyeket befektetési osztályunk tapasztalt munkatársai állítottak össze. Ideális megoldás, ha Ön egy ismert jövőbeni időpontra, bizonyos célra takarítana meg. Ezen eszközalapok esetében a céldátum időpontjáig negyedévente változnak az induláskor kialakított befektetési arányok, fokozatosan csökkentve a kockázati szintet.
Úgy szeretnék megtakarítani, hogy 2033-re jussak pénzemhez. Melyik Céldátum eszközalapot válasszam?
- Befektetési osztályunk szakértői azt javasolják, hogy a Céldátum 2030 és a Céldátum 2035 eszközalapok közül válasszon.
- Ha Ön kisebb kockázatot szeretne vállalni a 2033 előtti években, akkor válassza a Céldátum 2030 eszközalapot, ami 2030-ben eléri a megcélzott legkevésbé kockázatos eszközallokációt, és ezután az Ön pénzét ebben a portfólióban tartja.
- Ha Ön hajlandó magasabb hozam reményében nagyobb kockázatot vállalni, akkor választhatja a Céldátum 2035 eszközalapot. Ekkor 2033-ben a céldátum időpontjához képest korábban, egy kockázatosabb eszközallokáció mellett éri el a befektetési célját.
Otthonosan mozgok a befektetések világában és szeretnék saját döntéseim alapján hozamot elérni. Milyen lehetőségeim vannak?
- A Visio rendszeres díjas, befektetési egységekhez kötött életbiztosításon keresztül számos befektetési célpiac elérhető, az IT szektor részvényeitől kezdve a globális kötvényekig. Ezekkel az eszközalapokkal Önnek lehetősége adódik eltérő piacok hozamaiból részesülni.
- Befektetési eszközalap portfólióját könnyen, akár online felületen keresztül is menedzselheti.
Milyen lehetőségem van, ha nem tudom tovább fizetni a Visio rendszeres díjas befektetési egységekhez kötött életbiztosítási szerződés díját?
- Az életbiztosítás hosszú távú pénzügyi megoldást jelent, meghatározott időtartamra, ezért az idő előtti felmondás, az úgynevezett visszavásárlás, a biztosítás kezdetétől eltelt időtől függően kedvezőtlenül érintheti Önt. A visszavásárlási összeg jelentősen eltérhet a befizetett díjak összegétől és még kamatadó is terhelheti a hatályos jogszabályok alapján. Visszavásárláskor Ön realizálja a befektetési hozamot vagy veszteséget.
- Amennyiben Ön a szerződést felmondással, illetve visszavásárlási igénybejelentéssel megszünteti, a vonatkozó szerződési feltételek szerint számolt összeget (visszavásárlási összeget) fizetjük ki a szerződőnek.
- Az első három biztosítási év elteltével Ön díjmentesítheti a szerződését, ha befektetéseinek értéke eléri az éves befektetési díjrész kétszeresét. Ekkor nem szükséges a további rendszeres befektetésre szánt díjrészeket megfizetnie. A díjfizetési tartam végéig a biztosítási védelmet is megtartja. A biztosítási védelem díját ilyenkor a számlaértékből vonjuk le. Amikor a Biztosító arra akciós jelleggel lehetőséget hirdet, eseti jelleggel is befizethet díjakat szerződése számlájára vagy bármikor visszaállíthatja szerződését rendszeres díjfizetésre. (Az eseti díj minimális összegét akciónként állapítja meg a Biztosító.)
- További megoldásként, az első három biztosítási év elteltével Ön csökkentheti a rendszeresen fizetendő befektetési díjrészt annak mindenkori aktuális minimumáig, ha pénzügyei rendeződnek, akkor a díjat újra növelheti.
- A biztosítási kötvény átvételét követő 30 napon belül rendkívüli felmondással is élhet, amely esetben a biztosító a szabályzataiban meghatározottak szerint számol el a befizetett díjjal.
A szerződés fennállása alatt váratlanul szükségem lenne valamilyen pénzösszegre. Megoldható ez a biztosítás keretein belül?
- Önnek lehetősége van a szerződéskötést követően alkalmanként legalább 100 000 forint összeghez hozzájutni. Ez az eseti díjakból bármikor, míg a rendszeres díjból képzett befektetési egységek terhére a harmadik évforduló után történhet. Ezt nevezzük a szerződés részleges visszavásárlásának. Részleges visszavásárláskor Ön realizálja a befektetési hozamot vagy veszteséget.
Milyen feltételekkel mondható fel a Visio rendszeres díjas, befektetési egységekhez kötött életbiztosítás?
- Amennyiben Ön a szerződéskötés után meggondolná magát, akkor a biztosítási kötvény átvételét követő 30 napon belül rendkívüli felmondással élhet, amely esetben a biztosító a szabályzataiban meghatározottak szerint számol el a befizetett díjjal.
- A szerződés 30 napon túl is bármikor felmondható. A biztosító ez esetben a vonatkozó szerződési feltételek szerint számolt összeget (visszavásárlási összeget) fizeti ki a szerződőnek.
- Visszavásárláskor Ön realizálja a befektetési hozamot vagy veszteséget.
A Visio rendszeres díjas befektetési egységekhez kötött életbiztosítás megkötéséhez szükséges orvosi vizsgálat?
- A választott kiegészítő biztosítások határozzák meg hogy milyen orvosi vizsgálat szükséges a Visio rendszeres díjas befektetési egységekhez kötött életbiztosítás megkötéséhez.
Hogyan és mikor kell bejelenteni a biztosított halálát vagy más biztosítási eseményt a biztosítónak?
A biztosítási eseményt írásban, a biztosítási esemény bekövetkezésétől számított 15 napon belül kell bejelenteni. A szolgáltatási igény teljesítéséhez szükséges dokumentumokat az Általános Életbiztosítási Szabályzat 2. számú melléklete tartalmazza.
Milyen költségeim merülnek fel a díjfizetési tartam során?
- A rendszeres díj az Értékesítési költség és a kockázati díjrész levonása után gyarapítja befektetésének számlaértékét, míg az eseti díj az Értékesítési költség elvonása után kerül befektetésre.
- A befektetés számlaértékét a havonta felmerülő szerződéskezelési költség terheli, míg az eszközalapok után az éves vagyonarányos költség az eszközalap árfolyamában arányosan kerül elszámolásra. A szerződéskezelési és a vagyonarányos költség mértéke megtalálható a biztosítás Különös Feltételeinek Mellékletében.
- A kockázati díjrész tartalmazza a baleseti halálra szóló fedezet 142 forintos díját, amely a biztosított 66. életévében 170 forintra emelkedik.
- Amennyiben Ön a meglévő befektetésének az eszközalapok közötti felosztását módosítja (átváltás), akkor átváltási költséget számíthatunk fel. Évente az első négy átváltás ingyenes. Az átváltási költségek részletei megtalálhatók a biztosítás Különös Feltételeinek Mellékletében.
- A fentieken kívül Önnek további költségei is felmerülhetnek, amiről részletes információt a biztosítás Különös Feltételei Mellékletében talál.
Milyen adózási előnyöket biztosít a Visio rendszeres díjas, befektetési egységekhez kötött életbiztosítás?
- A Visio rendszeres díjas, befektetési egységekhez kötött életbiztosítás szolgáltatása a biztosított elhalálozása esetén mentes az öröklési illeték alól, és nem része a hagyatéki eljárásnak.
- Az Ön megtakarítása ezen biztosítás esetén a biztosítási esemény miatti megszűnéskor adómentes. Amennyiben szerződését megszünteti, akkor kamatadó és 2023. július 1. napján vagy azt követően kötött szerződések esetén (amelyeknél a kockázatviselés 2023. július 1-jén vagy később kezdődik) szociális hozzájárulási adó fizetési kötelezettsége lehet.
- A rendszeres és eseti díjakon képződött hozam mentes a kamatadó és szociális hozzájárulási adó alól, ha a szerződéskötéstől, illetve eseti díjak esetében a befizetéstől számítva a pénzkivonásig (pl. visszavásárlás, részleges visszavásárlás stb.) legalább 10 év eltelt. Ha a szerződéskötéstől, illetve eseti díjak esetében a befizetéstől számítva a pénzkivonásig legalább 6 év eltelt, akkor a rendszeres és eseti díjakon képződött hozam fele után kell a kamatadót és szociális hozzájárulási adót megfizetni.
Hol találok tájékoztatást a termék Teljes Költség Mutatóiról (TKM)?
- A termék Teljes Költség Mutatóiról (TKM) szóló tájékoztató megtalálható a biztosítás Különös Feltételeinek Mellékletében a Dokumentumtárban.
- Továbbá az összes biztosító által értékesített termékekre vonatkozó információ elérhető az MNB honlapján is.